Про проєкт

Про проєкт

Експертна організація StateWatch з 2018 року контролює витрати у сфері медицини. З того часу Україна зіштовхнулась з двома масштабними викликами – пандемією COVID-19 та повномасштабним вторгненням російських військ. Обидва виклики потребували від влади швидких рішень та непередбачених витрат з державного бюджету. А отже і особливої уваги з боку суспільства. 

У 2020 році StateWatch створила портал “Контроль COVID-витрат”. Він став архівом бюджетних запитів та витрат на боротьбу з COVID-19, а також усіх рішень, які ухвалювали робочі групи при КМУ та ОПУ для протидії поширенню коронавірусу. Для того, щоб сучасники та нащадки могли зрозуміти, які політичні рішення були доцільними, а які хибними під час першого в історії незалежної України національного карантину.

24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення. Аби розпочати процес відновлення медичної інфраструктури від наслідків війни уряд запровадив нові механізми залучення коштів міжнародної допомоги. Однак механізми звітування про витрати цих коштів є недосконалими. Тому експертна організація StateWatch створила портал “Контроль витрат на відновлення”, метою якого є систематизувати всі дані щодо надходжень фінансової допомоги на медицину, аби суспільство та донори мали можливість дізнатися про те, хто надає кошти на відновлення, та куди вони витрачаються. 

АКТУАЛЬНЕ
ЗІ STATEWATCH