Загальні дані щодо коштів на медичну допомогу в рамках проєкту United24

На початку травня 2022 року було створено глобальну ініціативу з підтримки України – платформу United24. Це майданчик для збору коштів за кількома напрямами, серед яких “медична допомога”. Кошти на медичну допомогу та відновлення медичної інфраструктури у рамках United24 надходять від тисячі громадян з різних країн світу та великих міжнародних організацій і прямують на рахунок Національного банку України, закріплений за Міністерством охорони здоров’я. 

Розподіл коштів здійснює з Комісія з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я МОЗ, утворена Постановою уряду від 26 квітня 2022 р. № 491. 

На цьому порталі експертна організація StateWatch зібрала з різних джерел дані щодо надходжень фінансової допомоги на відновлення медичної інфраструктури в Україні від наслідків війни для того, аби суспільство та донори мали можливість дізнатися про те, хто надає кошти на відновлення, та куди вони витрачаються.

Інструкцію з моніторингу надходжень міжнародної допомоги на медицину можна знайти за посиланням.

Надходження коштів United24 на медичну допомогу

На графіку зафіксовані суми коштів, які з травня 2022 року надходили на рахунок Національного банку, закріпленого за МОЗ, на медичну допомогу та відбудову медичної інфраструктури. Суми відображені з урахуванням курсової різниці відповідно до звітів, розміщених на сайті United24.
Загальна сума надходжень:  1.5 млрд грн

Джерела коштів United24 на медичну допомогу

Діаграма відображає джерела фінансової допомоги, зокрема донорів коштів та назви цільових зборів, та суми коштів, які вони пожертвували на відбудову медицини в Україні. Усі транзакції від анонімних джерел відображені в окремому блоці діаграми.
Загальна сума надходжень:  1.4 млрд грн

Залишки коштів United24 на медичну допомогу

Цей графік фіксує суми коштів на медичну допомогу та відбудову медичної інфраструктури, які були доступними до розподілу Комісією з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я станом на вказані дати.